Магия Силва
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Вход

Забравих си паролата!

Latest topics
» Къщата на Лестор Вокил
Легендата за Магия силва EmptyПон Фев 13, 2012 10:26 am by Лестор Вокил

» Полянката.
Легендата за Магия силва EmptyПон Фев 13, 2012 9:57 am by Лестор Вокил

»  Думи с букви от азбуката.
Легендата за Магия силва EmptyСря Яну 25, 2012 5:14 pm by Лестор Вокил

» Игра на Думи.
Легендата за Магия силва EmptyСря Яну 25, 2012 7:32 am by Лилиан Де Лавега

»  Ударете с ръка по клавиатурата!
Легендата за Магия силва EmptyВто Яну 24, 2012 8:00 pm by Лестор Вокил

» Да имаме ли Академия?
Легендата за Магия силва EmptyВто Яну 24, 2012 10:36 am by Лестор Вокил

» Интервю с авторката Али Конди - „Кръстопът” – между трудностите, болката и истинската свобода на избора
Легендата за Магия силва EmptyЧет Яну 19, 2012 10:06 am by Avroro

» "Кръстопът" - продължението, което ще ви остави без дъх
Легендата за Магия силва EmptyЧет Яну 19, 2012 10:03 am by Avroro

» Записване за турнира
Легендата за Магия силва EmptyВто Яну 17, 2012 10:29 am by Avroro

Май 2024
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Календар Календар


Легендата за Магия силва

Go down

Легендата за Магия силва Empty Легендата за Магия силва

Писане by Avroro Вто Яну 10, 2012 9:32 pm

"Отдавна минаха не век не два,
а те потънаха във таз гора.
Вън от нея място за магия няма,
хората превърнаха я във измама.

Тук гората крие същества,
които правят страшни чудеса.
Ако на живота си държиш
ти от Магия Силва далеч ще стоиш."

Така се пее в песента, с която хората плашат синовете и дъщерите си да стоят далеч от Магия Силва - омагьосаната гора.
Аз съм Пазителката на познанието, която бди над мъглите стелещи се около гората и отделящи я от външния свят. Някога аз бях човек, магьосница, но моята магия не бе подчинена на нито една от четирите стихии. Моят клан пазеше петата и най-опасната стихия. Тази гора беше наша майка, а ние нейни деца. В нея пораснах и изучих познанието оставено от дедите ми. Тя бе дом и на много магични създания, които намираха в нея сигурно място далеч от хорските очи. Вече бях жена, когато хората подтикнати от вярата на единия Бог и жаждата за познание, се отрекоха от магията и тя започна бавно да тъне в забрава. Последните повелители на магията се скриха в Магия Силва, защото само тук магията бе още жива. Постепенно това се превърна и в техен дом. Но хората лишени от дара на познанието поради завист решиха да изгорят до корен вълшебните дървета. За са спася и тях и дома си бях принудена да обгърна тази гора в мъгли, които да я отделят от света на хората и да я предпазят от него. Мина много време и аз неусетно сама станах част от мъглите. Така аз самата станах петата стихия, Духът на гората, който бди над нея и нейните нови деца и става страничен наблюдател на това което се случва с тях.
Без врагове повелителите на магията започнаха сами да враждуват по между си, увлечени в стремеж за власт и всемогъщество. За да ги накажа, проклех всеки повелител да може да владее само една природна стихия. Така се оформиха четирите клана: Доминус акве - водните повелители, Доминус аерис - въздушни повелители, Доминус Терре - земни повелители и Игнис Домини - повелители на огъня. Но вместо да се вразумят, клановете започнаха да воюват по между си. Войната между тях бе в разгара си, когато пред моите мъгли пристигнаха Пилигримите със своите подчинени зверове, които бяха техните души в животинска форма. Разтворих мъглите и ги приех с надежда, че ще донесат мир в моята гора, ала те станаха наемни играчки в ръцете на клановете.
Днес аз стоя пред вас и разкривам това на което станах свидетел, защото скоро тази гора ще стане съвсем различен свят и няма да има нужда от моите мъгли. Нека тези, които приемат познанието ми го предадат за следващите поколения, защото тайната на петата стихия - любовта не бива да бъде погубена навеки.
Avroro
Avroro


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите